Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page
באנר מרכזי הכוון שווים פלוס

מרכזי הכוון שווים פלוס:

ליווי צמוד במרכז הכוון שווים פלוס

במקום להתחיל את השיקום התעסוקתי במפעל מוגן, אנחנו מציעים לך לבחון את האפשרות להצטרף ל"שווים פלוס". זה אינו מרכז השמה, אלא מרכז הכוון שפועל על פי שני מודלים חדשניים.

כבר מהשם "מרכזי הכוון שווים פלוס" ברור שמדובר בהכוונה תעסוקתית שיש בה יותר מהרגיל. אכן, כאן הדברים מתנהלים קצת אחרת.

ראשית – מתוך כלל פתרונות התעסוקה לנפגעי נפש, קבלת ההחלטות בנוגע להשמה התעסוקתית מתקבלות בשיתוף מלא איתך.

שנית – במקום מצב בו כמה אנשי מקצוע מלווים אותך - כל אחד בשלב אחר של מסלול ההכשרה - כאן, הליווי הוא "צמוד אישית" -  כלומר, מלווה אישי אחד לכל משך תקופת ההכשרה התעסוקתית. אל דאגה, הוא יפעל באותה מסירות, נתינה ורצון לסייע. הוא ידע מתי ואיך להכיל, להבין, לעודד, לתמוך ולכוון בדרך הטובה ביותר. ויש עוד יתרון משמעותי:

קבלת החלטות משותפת בענייני תעסוקה

המודלים החדשים

המודלים החדשים
הדרכה צמודה

מודל קבלת החלטות משותפת

המילה "שווים" כאן היא מילת המפתח!!! בדיוק כמו ששמת את אמונך בנו כך אנחנו שמים את מלוא האמון שלנו בך. וכדי להיות מדוייקים הנה ההסבר: במרכז שווים פלוס השיח בין איש המקצוע לבינך מושתת על האמון שלך באנשי הצוות, בידע המקצועי, בניסיון וביכולת שלהם לתת לך כלים לפיתוח וקידום הכישורים שלך. ואילו אנחנו, נותנים אמון מלא בך וברצון שלך לצעוד קדימה וזאת מתוך הידיעה שככול אדם גם לך יש מקצוע בו עסקת או התמחית, מסלול חיים שעברת, יכולות, כישורים, שאיפות ורצונות. הבנה בסיסית זו מעמידה אותנו ואותך בעמדת שיח משותף בגובה העיניים, המאפשר קשב, דיאלוג והבנה וכפועל יוצא קידום משמעותי יותר בעבורך.

מודל שירות מקצה לקצה

גם מודל זה, כקודמו, הוא מודל חדשני בתפיסתו. לא עוד צוות של כמה אנשי מקצוע, כל אחד מלווה אותך בפרק זמן אחר, אלא: כדי להעניק לך את השירות המקצועי הטוב ביותר, איש מקצוע אחד ילווה אותך לאורך כל הדרך. בכדורסל קוראים לזה "אחד על אחד", בעולם המקצועי –"מאמן אישי". כך, החל מכניסתך למרכז שווים פלוס ועד להשתלבותך במקום עבודה קבוע ילווה, יתמוך, יכוון, יסייע ויעודד אותך אותו איש מקצוע. כך מחזקים אמון, כך יוצרים קשר משמעותי, מקדם ובטוח – מקצועית, רגשית ונפשית.

שיטת העבודה

אחד החידושים הבולטים במודל קבלת החלטות משותפת הוא שאין כאן תוכנית עבודה מוכנה ומוסדרת מראש. להפך, אנחנו מעדיפים לתת לך ארגז מלא כלים מקצועיים והכוונה מקצועית, אבל ההחלטה באיזה כלי להשתמש היא שלך.

סדנה במרכז הכוון שווים פלוס

ארגז הכלים

מרכז "שווים פלוס" יפעיל קבוצות שונות אליהן באפשרותך להצטרף בכל עת. השתתפותך בקבוצות אלה גם יפרוס בפניך מניפת תחומי עיסוק לבחירה וגם יעשיר את ארגז כלי העבודה שלך הן בעת הכשרתך התעסוקתית בפועל והן ביום יציאתך לשוק העבודה החופשי ואילך. הנה רשימת הנושאים שרק הולכת ומתרחבת עם הזמן:

ההגעה למרכז ההכוון בנויה מתקופת הכשרה בה אתה עובד בפועל ובמקביל מקבל סדנאות מותאמות עבורך באופן אישי. כך לקראת תום התקופה אתה כבר יודע איזו סוג עבודה מתאימה עבורך, ויודע לאן פניך מועדות. 

סדנת הכנה לעולם העבודה

סדנת בניית קורות חיים

סדנת סימולציה לראיונות עבודה.

ארגז הכלים שלי – קבוצה בה מתמודדים משתפים אחד את השני בהצלחות שלהם בתהליך זה, מה לקחו איתם מהתהליך שעברו.

החוזקות שלי – קבוצה הבוחנת את החוזקות של כל אדם ומה הערך המוסף שהוא מביא איתו לעולם העבודה.

קבוצת תמיכה מתמשכת.

הרצאות  אורח - הרצאות של עמותת מעוף, מיצוי זכויות, דרך שיתוף פעולה עם הביטוח הלאומי, ולשכת התעסוקה ועוד.

לימוד מחשבים  - שעות בהן תתקיים למידה על תוכנות ויישומי המחשב, אתרי אינטרנט ומדיה שונים. הלימודים יועברו על ידי מתנדבים (פרקטיקום או מתנדבים מטעם הקהילה). 

לימוד אנגלית בסיסית - הלימודים יועברו על ידי מתנדבים (פרקטיקום או מתנדבים מטעם הקהילה).

חיפוש עבודה - מתמודד המקבל ליווי על ידי איש מקצוע מוזמן להגיע לכיתת המחשבים בזמנו הפנוי ולהשתמש בעמדות המחשבים לצורכי חיפוש עבודה. במהלך השבוע יהיו שעות בהן יהיה במרכז רכז היסייע למתמודדים המגיעים לחפש העבודה במחשב.

ולסיום - מתמודדים אשר יחלו לעבוד בשוק העבודה החופשי ילוו על ידי מערך ארצי לליווי והשמה של עמותת שווים.

סניפים פעילים ועתידיים

מרכזי "שווים פלוס"  עתידים להיפתח בכל מחוז וכבר יש את הסנוניות הראשונות:

מחוז מרכז דרום

בהקמה

מחוז מרכז צפון

בהקמה

עדיין חסר לך מידע על מרכזי הכוון שווים פלוס?

צריך הסבר בכל עניין אחר?

רוצה להיפגש פנים אל פנים?
נשמח לעזור ולסייע בכל דרך אפשרית

אפשר להתקשר 03-5502932 

או לשלוח מייל

bottom of page